VAN PÉNZ LÓVÉRA?
JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ: 2026.07.15. ÉJFÉL
VEKTOR!(?)
A VEKTOR (Kárpát-medencei Ifjúsági Műhelytábor) egy olyan többnapos rendezvény, amelyet felvidéki, erdélyi és viharsarki fiatalok közösen álmodtak meg 2015-ben annak érdekében, hogy évente egyszer összegyűljenek, és egy-egy, számukra érdekes témát közösen feldolgozzanak. Azóta minden évben (2020-at a pandémia miatt nem számolva) változó résztvevői és partnerszámmal, de megrendezésre kerül az esemény. Nem lesz ez másként 2026-ban sem!
Idei témánk: Beszéljünk a pénzügyekről! – Mottónk: Van pénz lóvéra?
Itt a lehetőség, hogy megtanulj mindent a személyes pénzügyeidről, miközben szórakozva és új barátokkal töltheted a nyarad. Csatlakozz interaktív workshopokhoz, ahol megtudhatod, hogyan gazdálkodj a pénzeddel, készíts költségvetést, és hogyan kezdj el okosan megtakarítani vagy befektetni.
Képzeld el, hogy játékos szimulációk során tapasztalod meg, milyen érzés felelős döntéseket hozni a pénzügyeidben! Együtt fedezzük fel a pénzügyi tudatosság világát, és megtanuljuk, hogyan válhatsz magabiztos felnőtté a gazdasági életben. Ne hagyd ki ezt a páratlan lehetőséget, hogy felkészülhess a jövődre, és élvezd a nyarat jókedvű társaságban! Csatlakozz hozzánk!
HELYSZÍNVÁLTOZÁS!
Ne felejtsétek, a tábor idén új helyszínre költözik: Pap-sziget Camping, Szentendre
A program, helyszín bemutatása, és minden ami a túléléshez kellhet egy résztvevőnek, itt találod:
Alumni találkozó! Időpont: 2026. 08.08 – Mivel a tábor idén kerül megszervezésre 11. alkalommal így kedves Alumnisok várunk titeket sok szeretettel a tábor helyszínére. Tíz év, rengeteg élmény, barátságok, vicces sztorik, felejthetetlen pillanatok… Ha te is részese voltál a Vektor történetének, itt az idő, hogy újra átéljük együtt! Gyere, kapcsolódj be újra a közös emlékeinkbe, hozd a mosolyod, a fotóid – és nosztalgiázzunk egy jót. (A VEKTOR történelméről és a korábbi évekről ITT olvashatsz.)
A VEKTOR tábor 2026-ban ismét az Erasmus+ Program támogatásával valósulhatott meg. Köszönjük a bizalmat és a támogatását!
PROGRAM
2026. aug. 5.
Szerda
14:00-16:00
Érkezés és regisztráció
16:00-16:30
Megnyitó
16:30-19:00
Csapatépítő
19:00-20:00
Vacsora
20:00-00:00
Batyus bemutatkozó est
2026. aug. 6.
Csütörtök
08:30-09:30
Ébredés, reggeli
9:30-13:00
Csapatjáték
13:00-16:00
Ebéd és
szabadidős tevékenységek
16:00-19:00
Tréning I.
19:00-20:00
Vacsora
20:00-00:00
Csudajó csapatjátékok
2026. aug. 7.
Péntek
08:30-09:30
Ébredés, reggeli
9:30-13:00
Tréning II.
13:00-15:00
Ebéd és
szabadidős tevékenységek
15:00-19:00
Tréning III.
19:00-20:00
Vacsora
20:00-00:00
Éjszakai fürdőzés
2026. aug. 8.
Szombat
08:30-09:30
Ébresztő, reggeli
09:30-13:00
Tréning IV.
13:00-16:00
Ebéd és
szabadidős tevékenységek
16:00-19:00
Csudajó csapatjátékok
19:00-20:00
Vacsora
20:00-00:00
Csudajó csapatjátékok
2026. aug. 9.
Vasárnap
09:30-10:30
Ébredés, reggeli
10:30-11:30
Lezárás – foglalkozás
11:30-12:00
Zárás és eredményhirdetés, feedbackek gyűjtése 🙂
12:00-19:00
Hazautazás
ISMERJÉTEK MEG A SZERVEZŐKET!
Fóthy Noémi:
A Selye János Egyetemen végzett közgazdász vagyok, éveken keresztül dolgoztam különböző ifjúsági szervezetekben, mint rendezvényszervező és kapcsolattartó. Körülbelül 60 rendezvény van már a hátam mögött, mit mondhatnék, szeretek szervezkedni. Főszervezőként nagyon várom a Vektor tábort, hiszen izgalmasak a programok és szeretnék minél több új arcot megismerni!
Takács Péter (EKE):
Immáron 2 éve főszervezője vagyok a tábornak és nagyjából a kezdetek óta segítek a Vektor szervezésében. Jó pár tábor, esemény, rendezvény szervezése van a hátam mögött és sosem fogom abbahagyni! Soha! De komolyra fordítva a szót, vállalkozó, szabadszellemű, világmegváltó és örökmozgó típus vagyok. Mottóm: ,,Ha csak olyat csinálsz, amit tudsz, sose leszel több annál, ami most vagy!” – Shifu mester
Papp Zoltán (Jovics):
Eredetileg közgazdásznak tanultam, jelenleg pedig pályázatírással foglalkozom. Az egyetem alatt ismerkedtem meg a civil szektor szépségeivel, és azóta is szívügyemnek tekintem. Jelenleg a Játszótér Közhasznú Alapítványt vezetem mint kuratóriumi elnök, illetve van egy saját vállalkozásom is. A VEKTOR-nak alapítója, egyik ötletadója vagyok, nagyon szeretem ezt a közös munkát a többiekkel, mindig energiával tölt fel, mindig tanulok valami újat.
Jónás Bernadett:
Szatmárnémetiből, a Partium régióból származom. Jelenleg ügyintézőként dolgozom az Eurotrans irodában, végzettségem szerint pedagógus vagyok. Kiemelten fontos számomra a csapatmunka – ezt jól mutatja, hogy immár 13 éve aktív tagja vagyok a Magyar Ifjúsági Kezdeményezésnek. A Vektorral 2024-ben ismerkedtem meg résztvevőként, és annyira magával ragadott a tábor hangulata, valamint a szervezőcsapat összetartása és munkája, hogy elhatároztam: szívesen csatlakoznék hozzájuk. Mottóm: „Közösen nemcsak álmodni könnyebb, hanem megvalósítani is.”
Balog Krisztián (Krissz):
Felvidék az otthonom, a szőlőheggyel karöltve. A komáromi Selye János Egyetemen tanultam alkalmazott informatikát, ahol belecsöppentem a diákklubok mindennapjaiba. Azonnal magával ragadott az önkéntes és közösség építő életérzés, ami máig elkísér engem, ezáltal nagyon sok táborban, fesztiválon, közösségben érezhettem otthon magam. Sosem voltam táborozó a Vektoron, szervezőként tevékenykedtem és egy percét sem bánom. A Vektor nagyon különleges számomra. Ez az a hely, ahol játszva megalapozhatod az életed, a különféle programok pedig építenek téged.
Szabó Réka:
Pedagógusként dolgozom, szívvel-lélekkel tanítom a magyar nyelvet és a biológiát. Már négy éve vagyok a tábor szervezőinek tagja, hiszen szeretek csapatban dolgozni. Minden év egy csodás és maradandó élményt hagyott maga után, amit semmiért sem cserélnék el. Ha te is szereted a csoportos játékokat vagy nagy beszélgetésekre vágysz, akkor mindenképp köztünk a helyed. Gyere és szerezz új barátokat!
Szalai Nikoletta:
A Selye János Egyetem pedagógiai karán végeztem és a felvidéki csapatot erősítem a kezdetektől, bár 2-3 tábor kimaradt, a szívem mindig visszahúzott a csapathoz és az élményekhez. Szervezőként feladatomnak érzem, hogy a résztvevők jól érezzék magukat, fejlesszék képességeiket és bizalommal forduljanak hozzám. Évről évre izgatottan várom a tábort, hogy új tapasztalatokat és új arcokat ismerjek meg.
Rozner Anita:
Diplomámat az ELTE-n szereztem, vizuális művészeti szakon. Jelenleg grafikusként tevékenykedem, továbbá én segédkezek a vektor vizuális arculatának frissítésében. Életemben rengeteget önkénteskedtem, és főleg ez volt az egyik indítója, hogy bekerültem a vektor csapatába. Ha szeretnétek igazi közösségre találni, akkor itt a helyetek! Találkozzunk a táborban!
Ilyés Gábor János:
Jani vagyok, csillagászból lótenyésztő úton. Első éven szervezőként, hatodik a Vektor berkein belül. Remélem, hogy szervezőként még jobban tudok majd azért tenni, hogy átadjam, amit a tábor nekem adott: rengeteg emléket, barátságokat, tudást és tapasztalatot.
Marosi Anna Júlia:
Mezei Máté:
Máté vagyok, zenész, zenetanár. Eredeti végzettségemet tekintve magyar nyelv és irodalom-történelem szakos pedagógus. Évek óta aktívan foglalkozom a felvidéki és magyarországi zenei élettel, zenéléssel és a fiatal tehetségek támogatásával. Sokadik éve veszek részt a Vektor szervezésében. A tábor alatt leginkább a csapatjátékok megszervezésekor, és azok lebonyolításánál láthatsz. Az én hangomat hallhatod táborszerte, természetes lelőhelyem a mikrofon mögött van.
Stevko Krisztián (Stevko):
Civilben hangtechnikusként dolgozom, és minden érdekel, ami a színpad körül történik – legyen az fotózás, videotechnika vagy színpadépítés. 9 éve járok a Vektor táborba, először táborozóként, később szervezőként. Több rendezvény szervezésében is részt vettem, hosszú ideig a Jókai Mór Diákkör alelnöke és programszekció-vezetője voltam. A Gombaszögi Nyári Tábor szervezője vagyok, korábban pedig a Gímesi Művelődési Táborban is aktívan részt vettem a szervezésben. Nagyon várom az idei Vektort, és különösen örülök annak, hogy új embereket ismerhetek meg!
Schlesinger László (SLaci):
Először 2017-ben szereztem tudomást a VEKTOR-ról. Kezdetben táborozóként indultam, de tavaly óta a szervezői feladatokban is részt veszek. A Szegedi Tudományegyetem mester képzésén szereztem tanári oklevelet. Az oktatáson, tanításon kívül szociális – leginkább gyermekvédelemi – vonalon tevékenykedtem, mint terápiás- és fejlesztőpedagógus munkatárs. Kedvenc időtöltésem az utazás és a túrázás mellett a viselkedéselmélet és pszichológia minél rétegeltebb megismerése, de szívesen töltöm az időmet zenével és tánccal is…vagy bármi egyéb új ismeret megszerzésével, mivel véleményem szerint „Csak a világ legostobább embere hiszi el magáról azt, hogy mindent tud.”
Pop Patrik:
Szatmárnémetiből, Partiumból származom. Jelenleg a romániai szenátori kabinetben dolgozom, mint ügyintéző. 16 éves korom óta önkénteskedem a Magyar Ifjúsági Kezdeményezésnél, ezáltal sok új embert megismertem és sok tapasztalatot szereztem. Úgy gondolom, hogy a Vektor táborba kellően tudom kamatoztatni a tapasztalataim és újabbakra tehetek szert.
Prisztavok Ádám Zénó:
Sziasztok, Zénó vagyok! Jelenleg IV. éves orvostanhallgatóként tanulok a Szegedi Tudományegyetemen, diploma után pszichiáterként helyezkednék el. A Vektorba több éve járok, mint résztvevő, de ebben az évben már a szervezői gárdát erősítem, mivel szeretném átadni azt a hihetetlen élményt, amit nekem nyújtott ez a bizánci társaság már 2021 óta. Ha a tábor során bármilyen egészségügyi problémád merülne fel, engem kereshetsz bizalommal!
ELÉRHETŐSÉG ÉS HELYSZÍN
TÁMOGASD A MUNKÁNK!
Ha nem tudsz részt venni a táborban, esetleg eljössz, de szeretnéd támogatni munkánkat, lehetőséged van egyszeri, vagy rendszeres (havi) adományozással segíteni minket. Nincs más dolgod, mint kiválasztani a lenti listából a neked tetsző összeget, és bankkártyád segítségével támogathatod munkánkat.
Még egy aprónak tűnő támogatás is jelentősen hozzájárulhat sikerünkhöz!
Segítsd céljaink elérését te is! Köszönjük!
Kérjük, hogy mindenképpen töltsd ki a “Személyes üzenet” rubrikát is, esetleg írd be, hogy a VEKTOR szeretnéd támogatni. Ugyanakkor szeretnénk megtudni azt is, hogy mi motivál téged az adományozásra, mi fogott meg leginkább a munkánkban, vagy hogyan tudnánk szerinted tovább fejlődni, még többet segíteni. Oszd meg velünk gondolataidat! Köszönjük!
